Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

NOVINKY

arr3Členstvo v IAAPANaša spoločnosť je od 2016 aktívnym členom Medzinárodnej asociácie zábavných parkov a atrakcií. ...

01. 07. 2019

Kúpiť atrakcie z Číny alebo z EU od výrobcu?

Zvažujete investíciu do nafukovacích atrakcií a máte ponuky z Číny alebo od sprostredkovateľa?

Ak nie ste taký bohatý, aby ste si mohli kupovať lacné veci, tak si to dobre premyslite:

1. Čínsky predajca Vám nemá ako zabezpečiť servis a opravy, ktoré budete potrebovať veľmi často, lebo zväčša nájdete na internete iba distribučné firmy a nie priamo výrobcov.

 

2. Nevhodné použité materiály: čínsky predajca Vám dodá nafukovadlo, ktoré nie je v zhode so špecifikáciou - nafukovadlo je vždy vyrobené z tenšieho materiálu, ktorý má aj slabú nátrhovú pevnosť, aby sa znížili náklady. Tým sa podstatne znižuje aj životnosť samotného produktu minimálne o 50%.

 

3. Dlhá dodacia doba je u čínskych predajcov štandard - väčšina predajcov sú iba sprostredkovatelia a nemajú ako ovplyvniť dodaciu dobu. Naviac, lodná doprava zaberie vždy min.5-6 týždňov a pri preclení majú colné úrady 30 dní na prejednanie zásielky.

 

4. V Číne nie je potrebná EN 14960 certifikácia a preto ju 95% firiem ani nemá - takéto nafukovadlá nie sú určené pre EU trh. Sprostredkovatelia sú si tohoto vedomí a preto prekladajú falošné certifikáty bez riadneho reportu a bez možnosti overenia si certifikátu. Takéto čínske nafukovadlo je na komerčné účely nepoužiteľné.

 

5. Rýchle opotrebenie atrakcií je bežný jav, kvalita 2-3 nafukovadiel môže byť v jednej objednávke rozdielna, nakoľko Vám čínsky dodávateľ dodá produkty z rôznych zdrojov a nepozná ani kvalitu. To isté platí aj pre rôznych "predajcov" v EU, ktorí iba atrakcie predávajú a nevedia zabezpečiť žiadny servis ani opravy.

 

6. Môžete sa stať aj obeťou podvodu a prísť tak o nemalú čiastku, nakoľko sa v poslednej dobe vynára množstvo falošných predajcov, ktorí Vám sľubujú produkty za ceny s neuveriteľne nízkymi cenami, ale po zaplatení prestanú s Vami komunikovať a následne Vám žiadny produkt nedodajú - pri objednávkach z Číny je automatika 100% predplatba za tovar.

Samozrejme, rozhodnutie je na každom osobitne - ale ak hľadáte spoľahlivosť, rýchlosť, kvalitu a európsky servis, tak si vyberte spoľahlivého dodávateľa, akým je naša spoločnosť REATEK.

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV