TOVAR V AKCII

Naša cena 3 286,80 €
Naša cena 6 059,00 €

NAJPREDÁVANEJŠÍ

Naša cena 7 854,00 €
Naša cena 5 135,00 €

07. 11. 2022

Kúpiť nafukovaciu atrakcu od EU výrobcu alebo z Číny?

 

 

Zvažujete investíciu do nafukovacích atrakcií a máte ponuky z Číny alebo od sprostredkovateľa?

 

Ak nie ste takí bohatí, aby ste si mohli kupovať lacné veci, určite zvážťte viacero aspektov:

- zahraničný / čínsky predajca Vám nemá ako zabezpečiť servis a opravy, ktoré pri  takomto nákupe "hop alebo trop" skôr budete potrebovať, nakoľko si kvalitu, referencie ani to čo Vám príde nemáte ako preveriť.

- v Číne nie je potrebná EN 14960 certifikácia a preto ju 95% firiem ani nemá - takéto nafukovadlá nie sú určené pre EU trh. Sprostredkovatelia sú si tohoto vedomí a preto prekladajú falošné certifikáty bez riadneho reportu a bez možnosti overenia si certifikátu. Takéto čínske nafukovadlo je na komerčné účely nepoužiteľné.

 

- kvalita materiálov: je vysoká prevdepodobnosť, že nie je v zhode so špecifikáciou t.j. tenší materiál, nízka nátrhová pevnosť, chýbajúce vnútorné výstuhy, nehomologizovaný el. fukár. Z toho vyplynie viacero problémov od častých poškodení, až po nestabilitu nafukovadla, nevhodnosť pre komerčné pornikateľské využívanie t.j. certfikácia, zhoda, štítok výrobcu, zlyhanie el. fukáru až po to, že atrakcia zvládne možno jednu sezónu a tým skončí. Servis takýchto atrakcií žiaľ nie je ani možný, nakoľko je skôr výhodnejšia kúpa novej kvalitnej atrakcie.

 

- dlhá dodacia doba 5 - 6 týždňov je u čínskych predajcov štandard - väčšina predajcov sú iba sprostredkovatelia a nemajú ako ovplyvniť dodaciu dobu. Sledovanie zásielky je problematické. Ďalšie vzniknuté náklady pri preclení, pričom aj colný úrad má 30 dní na prejednanie zásielky.

 

- rýchle opotrebenie atrakcií je bežný jav, rozdielna kvalita pri dodaní vs. špecifikácia produktu pri predaji. To isté platí aj pre rôznych "predajcov" v EU, ktorí iba atrakcie prekupujú ale nezabezpečujú servis, výrobu, opravy či poradenstvo.

 

- riziko podvodu, nakoľko sa v poslednej dobe vynára množstvo falošných predajcov, ktorí Vám sľubujú produkty za podozrivé nízke ceny ale po zaplatení prestanú s Vami komunikovať a následne Vám žiadny produkt nedodajú pretože požadujú 100% predplatbu a to platí hlavne pri nákupe z Číny.

 

Samozrejme, rozhodnutie je na každom individuálne ako sa rozhodne naložiť so svojimi prostriedkami.

V prípade, že požadujete spoľahlivosť, flexibilitu, kvalitu, záruku a európsky servis, radi sme Vám k dispozícii.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV