Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

NOVINKY

arr3Členstvo v IAAPANaša spoločnosť je od 2016 aktívnym členom Medzinárodnej asociácie zábavných parkov a atrakcií. ...

O NÁS » Certifikát EN14960
Certifikát EN14960 musí mať každý podnikateľský subjekt

Certifikát EN14960 k nafukovacím atrakciám

1. Povinnosť pre prevádzkovateľov a prenajímateľov atrakcií

Ak ste prevádzkovateľ areálu a máte v ňom umiestnené nafukovacie atrakcie, poskytovateľ prenájmov atrakcií, alebo podnikáte akokoľvek inák s nafukovacími atrakciami, je nutné mať ku atrakciám certifikát bezpečnosti EN 14960.

Pre nafukovacie atrakcie platí § 6 ods. 1 zákona o ochrane spotrebiteľa, ktorý hovorí, že na trh možno uviesť, ponúkať alebo predávať len bezpečné výrobky. Na požiadanie orgánov trhového dohľadu musí podnikateľský subjekt vedieť preukázať, že výrobok je bezpečný. Problematikou nafukovacích atrakcií sa zaoberá norma STN EN 14960: Nafukovacie hracie vybavenie; Bezpečnostné požiadavky a skúšobné metódy.

2. Naše atrakcie iba s certifikátom EN14960

Naša spoločnosť dodáva všetky atrakcie pod značkou REATEK  s certifikátom EN 14960, kde je zreteľne preukázané, že nami dodané atrakcie boli overené spoločnosťou TUV aj SCT, kt.vydali certifikát a k tomu aj 50 stranový report. Zároveň sa na každej atrakcii nachádza aj upozornenie pre užívateľov s uvedeným našej obchodnej značky REATEK.

3. Ostatné certifikáty k atrakciám

Okrem samotného EN14960 certifikátu disponuje naša spoločnosť aj certifikátmy k PVC materiálom, ku dodávaným kompresorom a takisto aj dodatočnými reportmi. Ak si plánujete zakúpiť atrakciu, uistite sa vopred, že dodávateľ Vám je schopný dodať minimálne EN14960 a certifikát zhody k dodávanému kompresoru.

certifikat